Telefon : 0 (216) 475 88 18 - 0 542 47588 18


Hizmetlerimiz

Güriz İzolasyon Jenerator Ses Yalıtımı

Jeneratör Odası Ses İzolasyonu

Jeneratör, çalışma prensibi gereği gürültülü çalışan bir cihazdır. Bir oda da dahi bulunsa yüksek oranda gürültü çıkaran jeneratörlerin, çevreye yaydığı gürültüyü engelleyebilmek için jeneratör odalarına ses izolasyonu ve yalıtımı yapmak oldukça önemlidir. Jeneratörler, özellikle otel benzeri tesislerde, kullanılması mecburi olan cihazlardır. Fakat bu tesislerde görüntü çok öenmli olduğu için, müşterilerin görebilecekleri bir konumda bulunmazlar. Genellikle jeneratör odası tarzı bölümlerde bulunan jeneratörlerin bu odalarda da yüksek oranda gürültü çıkardıkları ve müşterileri rahatsız ettikleri sebebiyle, otel yönetimleri çözümü, jeneratör odalarına ses izolasyonu yaptırmakta bulurlar. 

Jeneratör Odası Ses İzolasyonu konusunda uzman olan firmamız, bu konudaki tüm ihtiyaçlarınızda sizlere destek olmaktan memnuniyet duyacaktır. 

Devamı...

Chiller Ses izolasyonu

Chiller olarak adlandırılan bu ekipman, soğutma sistemidir. Hava ve su soğutmalı olarak ikiye ayrılan bu ekipman, yüksek bir gürültü çıkarmaktadır. Özellikle endüstri alanında kullanılan chiller soğutma grubunun çıkardığı yüksek ses, izolasyon işlemleri sayesinde giderilmektedir. 

Devamı...

Soğutma Grubu Ses İzolasyonu

Soğutma grupları genellikle yoğun bir gürültüye sahip olurlar. Bu nedenle bu tür makinelerle aynı ortamda çalışan kişiler, fiziksel ve psikolojik açıdan olumsuz etkilenir. Üstelik gürültünün verdiği rahatsızlık yanında odaklanmayı imkansız hale getirmesi de ciddi sorunlar oluşturabilir. Bu tür sesli çalışan makineler için soğutma grubu ses izolasyonu yapılmalıdır. Ancak bu işlemin öncelikle makine veya cihazların performansında herhangi bir düşüklük oluşturmadan yapılmalıdır. Bunun yanında verim kaybı oluşturacak veya doğal çalışmasını olumsuz yönde etkileyecek herhangi bir işlem yapılmamalıdır. 

Devamı...

AKUSTİK SES YALITIMI

Akustik ses izolasyonu akustik çalışmaların ilk bölümünü “gürültü ses yalıtımı” oluşturur. Yapının bulunduğu çevre koşulları ile yapıyı oluşturacak hacimlerin gürültü verileri belirlenir. İç hacimlerin yerleştirilmesinde bu veriler dikkate alınarak sessizlik gerektiren bölgede gerekli ses yalıtım süngerleri ve malzemeleri uygulanarak gürültülü kısımlar sessiz bir ortam halini alır. Gürültü izolasyonu sağlamak adına kullanılan bu malzemeler yoğun ve ses geçirmeyen özellikte olmasına dikkat edilmelidir. Özellikle epdm ses bariyeri, süngerpan ve evapan (ısı ve ses yalıtım malzemesi) duvar, tavan ve zeminde kullanıma uygundur.

Devamı...

ENDÜSTRİYEL SES YALITIMI

Ülkemizde ve tüm dünyada Endüstriyel gelişmenin bir yan ürünü olan endüstriyel gürültü, endüstriyel gelişmemize paralel olarak önemli bir sorun durumuna gelmektedir. Ancak, gürültünün insanlar üzerindeki olumsuz etkilerinin, işitme kaybından iş veriminin önemli ölçüde azalmasına ve fizyolojik rahatsızlıklardan psikolojik bozukluklara dek uzandığı gerçeği ülkemizde daha tam olarak değerlendirilememektedir. Bu nedenle, birçok endüstri kolunda, çalışanların yüksek düzeyde gürültü etkisinde kalmasına rağmen ciddi önlemler alınmamaktadır. Akustik konusunda çalışmaların çok eski bir tarihi olmamakla birlikte, gelişmiş ülkelerin birçoğunda bile endüstriyel gürültü kontrolünün ciddi olarak gündeme gelmesi son 10-15 yılın ürünüdür. Ancak, bu ülkelerde kısa sürede önemli ilerlemeler kaydedilmiş, endüstriyel makinelerin tasarımı aşamasından fabrika yerleşim ve yönetimine dek her aşamada “ endüstriyel sorunu” gözönünde bulundurulmuştur. Ülkemizde ise bu konudaki çalışmalar daha başlangıç evresindedir. Sanayi kuruluşlarının gürültü sorununa bir çözüm arama girişiminde bulunmayışlarının temel iki nedeninden biri gerekli zorlama ve denetimin olmaması, öteki ise bu konulardaki bilgi birikiminin yetersizliğidir.

Devamı...

JENERATÖR ODASI SES YALITIMI

Tüm endüstriyel kurum ve kuruluşlarda , okul , hastane , otel , avm , banka gibi sektörlerde bulunan ve olmazsa olmaz cihazlardan biri jeneratör. Enerji kesintilerde mevcut işlevlerin devamı için devereye giren jeneratörlerin kendine has gürültü seviyesi oldukça yüksek olmakta ve çevreyi rahatsız edici boyutlara ulaşmaktadır. Jeneratörler bu gibi durumlarda ses yalıtımına , ses izolasyona , akustik kaplamaya , oda içerisinde veya oda dışaısında ise ses yalıtım kabinine alınarak gürültü istenilen seyiyelere düşürülebilmektedir. Uygulamalarımızın asıl amacı jeneratör odası ses yalıtımı yapılırken cihazların performans kayıplarını minimuma indirmektir. Bu işin profosyonelliğide buradadır. Mevcut gürültü oranına ve rahatsız olan bölgelere uzaklığı doğrultusunda izolasyonumuzu , oda içerisinde ise akustik uygulamalarımızı gerçekleştirmekteyiz. Bu doğrultuda gürültüyü en düşük seviyelere düşüren firma olduğumuzu gururla belirtmek isteriz.Jeneratör ses yalıtımı.akustik izolasyon.

Devamı...

BLOWER SES YALITIMI

Blower ses yalıtımı, Blower , emisyona gerek duyulan ortamdaki havanın yüksek debide ya da düşük basınçta transferini sağlayan sisteme verilen isimdir. Pinomatik , otomatik veya hidrolik motorlardan aldığı kuvvet ile fanı döndürür. Üfleme ya da vakumlu olarak iki şekilde kullanımı mevcuttur. Üfleme ve vakumlama esnasında yüksek desibelde ve frekanz aralığında gürültü meydana gelir. Bu tür durumlarda cihazların mevcut durumu grup halinde ise birbirlerine olan uzaklıkları ve ses seviyelerine göre blower grubuna ses yalıtım kabinleri ses bariyerleri veya blower odası ses yalıtımı yaparak gürültü istenilen seviyelere düşürülebilmektedir. Burada önemli olan cihazların doğal çalışmasını , çalışması için gerekli olan hava sirkülasyonunun sağlanması , bakım onarım ve müdehalenin kısıtlanmaması en önemli ve değer verdiğimiz unsurdur.

Devamı...

Atış Poligonu Ses Yalıtımı

Atış poligonunda Bir silah menzilinin ses yalıtımı için tasarım işlevidir. Hem silahı kullanan , hem de menzil alanındaki diğer üyeleri ve komşu topluluk için gürültüye maruz kalma seviyelerini azaltmaktır. Gürültü azaltma projesinin tanımı başlangıç ​​noktasına bağlıdır. Bu bir kapalı silah menzili mi yoksa bir açık hava silah menzili mi ve kimi gürültüden korumaya çalıştığımız çok önemlidir.

Kapalı Atış Poligonu Ses Yalıtımı

Kapalı silah menzili ile başlayalım. Bunlar tipik olarak, silahı kullananın diğer ucundaki bir hedefe doğru ateş ettiği uzun tünellerdir. Öncelikle, iç mekan tabanca menzili için herhangi bir ses geçirmezlik girişiminin, işitme koruması ihtiyacını değiştirmeyeceğini unutmamalıdır. İç mekanlarda silahla ateş ederken her zaman kulak koruyucu takmalıdır. Aralığı ses geçirmez hale getirme adımları, hem aralık içindeki desibel seviyesi okumaları için hem de alandan taşmak isteyen gürültüyle mücadele etmek için maruz kalma seviyelerini daha da düşürme çabalarıdır.

Akustik Sünger

Akustik sünger paneller, bir iç mekan silah menzilinde aşırı gürültü seviyelerini engellemek için en popüler seçenektir. Bu paneller tipik olarak 3” kalınlığında, farklı renklerdedir , A sınıfı yangın sınıfıdır ve farklı ölçü panel bölümlerinde ürün yelpazenize gönderilir. Panelleri, aralığın aşağısındaki arka ve yan duvarlara ve tünelin tavanına yapıştırmanız yeterlidir. Alanı yetersiz işlemediğinizden emin olmak için panel uygulamasını aralığın her iki yanından en az 1/3 oranında aşağı doğru hareket ettirikmelidir. Bu ses panelleri, silah patlamasının etkisini yakalayıp dönüştürmek ve odadaki desibel seviyesi maruziyetini azaltmak ve yankılanmayı önlemek için kullanılır.

Ses Bariyerleri , Gürültü Bariyerleri

Bununla birlikte, akustik süngerin , gürültünün boşluktan sızmasını “engellemediği” unutulmamalıdır. Ses panelleri, aksi takdirde tabanca menzilindeki gürültü seviyesi maruziyetini artıracak olan ses dalgası yansımalarının geri tepmesini ortadan kaldırır. Ancak orijinal ses panellerden, çevre duvar ve tavan yüzeylerinden geçebilir ve bitişik odalara taşabilir. Odadan bu enerji transferiyle mücadele etmek için denkleme yoğunluğun dahil edilmesi gerekir. Taşan suyu engellemeyi düşünün, amaç sünger değil kum torbası kullanmaktır. Aynısı ses sızıntısıyla mücadele ederken de geçerlidir, gürültüyü odanın içinde etkili bir şekilde tutmak için çevre duvarlarında ve tavanlarında yoğunluğa ihtiyacınız vardır.

Kütle Yüklü Vinil

Yoğunluk, ince bir kütle yüklü vinil şeklinde veya kapitone battaniyenin ortasında vinil kaplı bir ses bariyeri battaniye sistemine yükseltme şeklinde monte edilebilir. Her iki durumda da, bu işlemlerin yoğunluğu, eğer uygun şekilde kurulursa, bitişik alanı bir kapalı silah menziline korumak için birleşecektir. Kütle yüklü vinil, bitmiş yüzeyinizin arkasına katmanlanan ince, yoğun bir kauçuktur ve bir kanal sistemi ve bir kontrplak tabakası ile birlikte mevcut yüzeylere kolayca eklenebilir. Ses bariyeri battaniye sistemi, ses sızıntısını önlemek ve gürültüyü odanın içinde tutmak için perdeleri tabanca menzilindeki mevcut duvar veya tavan yüzeylerine gömme montajlamanıza izin veren yükseltmedir.

Açık Alan Atış Poligonu Ses Yalıtımı

Bir dış silah menzili için ses yalıtımı işlemi , Ses Bariyerleri nin hava koşullarına dayanmasını sağlamak için hafif bir yükseltme ile aynı ses bariyeri battaniyelerini hedefleyecektir. Bu dış sınıf ses bariyeri perde sistemleri 25′ boyuna kadar kesilebilir. Asmak için yere monte edilmiş bir yapıya ihtiyaçları vardır, bu nedenle bu gürültü perdelerinin asılması için bir çeşit çit, mevcut duvar sistemi veya iskelet çerçeveleme sistemi yapılmalıdır. Ses battaniyelerinin yoğunluğunun, gürültünün komşulara ulaşmasını engelleyeceğine dikkat edin, bu nedenle battaniyeleri destekleyen yapının, ağırlık başına 1,5 passk’ı desteklemesi gerekecektir.

Devamı...

Klima ses Yalıtımı

Klima dış ünitesi ses yalıtımı

Çağımızın en büyük konforlarından biri sessizlikdir. Genel anlamda ses yalıtımı gürültü düzeyini düşürücek ortam konforunun yükseltilmesini sağlamakta bunun doğal sonucu olarak insan sağlığını olumlu yönde etki etmektedir ofis , fabrika gibi ticari endüstriyel ortamları otel konut gibi yaşam mahallerinde istenmeyen seslerin yaratılması ve hacim akustiğin iyileştirilmesi bu mekanların yaşam kalitesini yükseltecektir. Nasıl ki ısıtma Soğutma yalıtım olmayan tesisatların varlığı günümüzde kabul edilmiyorsa klima ses yalıtımı ve klima dış üniteleri ses yalıtımı da ayrı düşünülmemelidir. Klimalardan kaynaklanan sesin izolasyonu için ses tutucu ve ses yutucu malzemeler kullanılacağı gibi , cihazların çalışma prensibine ve bakımına engel olmayacak şekilde uygulama yapılmalıdır. Desibel seviyesine göre uygulamanın kalınlığı tespit edilmekte ve sonuca ulaşacak çözümler üretilmelidir.Klima dış ünite ses yalıtımı

Devamı...