Yankı Önleyici Duvarlar

Yankı Önleyici Duvarlar

Yankı İzolasyonu

Sesin yansıma özelliğinden yararlanılarak uzaklıklar ölçülebilir. ayrıca sesin yansıma özelliğinden denizdeki balık sürülerinin yerleri, okyanus derinlikleri, uçakların yüksekliği ve bazı maddelerdeki bozukluklar tespit edilebilir. Ses dalgaları bir yüzeye çarpıp yansıyarak tekrar duyulmasına yankı denir. yankı olayı dağ yamaçlarında, boş odalarda, spor salonları gibi yerlerde daha fazla görülür yankıyı engelleyebilmek için aşağıdaki önlemleri alabiliriz.

Akustik Panel

Dekoratif görünümlü akustik paneller içerisinde yer alan akustik süngerler dış katmanında yer alan akustik kumaş sayesinde duvarlara çarparak tekrarlanan ses karmaşasının önüne geçme konusunda oldukça başarılı ürünlerdir bir çok renk çeşidi bulunması ve dekoratif görünüme sahip olması ile birlikte evinizde işyerinizde şıklık katar.

Akustik Sünger

Ses emici yapıya sahip akustik süngerler dekoratif dokularda üretilebilen yankı sorunlarının üstesinden gelen özelliğe sahiptir. Alev ilerletmezlik özelliği sayesinde endüstriyel makinelerin bulunduğu alanlarda kullanıldığında bir tehlike oluşturmayacaktır.