Gürültü Bariyeri

Gürültü Bariyeri

Gürültü bariyeri, bilhassa motorlu taşıtlar ve raylı sistemlerden dolayı kaynaklanan çevresel gürültünün yapı içerisinde insanlara ulaşmasını engeller ve yayılan ortamda bir takım önlemler alınmasını sağlar. Karayolu ve demiryolu gibi noktalarda yol kenarlarına inşa edilen gürültü bariyerleri, bilhassa yapıların yol gürültüsünden etkilenmesini engellemek için kullanılır. Trafik kaynaklı gürültüyü azaltmak için etkili bir çözüm sunan gürültü bariyeri, betonarme yapılar ile birlikte A1 sınıfında paneller sayesinde üretilebilir. Basit ve hızlı bir kurulum oluşturan bu sistemler, çok yüksek bir ses yalıtım özelliği sağladığı için etkin bir gürültü koruması oluşturur. İnce yapıya sahip olan gürültü bariyerleri sayesinde evinizin önünde oluşan trafik gürültüsünün size ulaşmasını büyük oranda engelleyebilirsiniz.

Etkili ses emilimine sahip Gürültü Bariyeri modellerini alanınıza uygun ölçülerde üretmekteyiz.

Ses Bariyeri Kullanım Alanları

Endüstriyel tesisler,
Hastaneler,
Apartman ve siteler,
Oteller,
Limanlar, Havalimanları,
Demiryolu hatları.

Gürültü Bariyeri Çeşitleri

Gürütü bariyerleri arasında üç çeşit ses bariyerleri bulunmaktadır. Bunlar akustik gürültü bariyeri ve şeffaf ses bariyerleri ve tren yolu ses bariyerleridir.

Akustik Gürültü Bariyeri: Akustik Gürültü Perdesi metal duvar görünümündedir. Panellerin yan yana yerleştirilmesi ile oluşur. Sesin bir kısmı panellerin içerisindeki malzemelerce sönümlenir.
Şeffaf Gürültü Bariyeri: Akrilik ya da pleksiglass malzemeden üretilir. Görüşü kapatmaz, dolayısıyla estetik görünüm sağlar. Sönümleme katsayısı düşüktür. Gürültü kaynağı tarafında, perdeye çarpan sesin büyük kısmı yansır.
Tren Yolu Ses Bariyeri: Tren yollarındaki, ses kirliliğini ve ses gürültüsünü önlemek yapılan çalışmaların tamamıdır.