Atış Poligonu Ses Yalıtımı

Atış Poligonu Ses Yalıtımı

Atış Poligonu Ses İzolasyonu

Atış poligonları yüksek seslerin bulunduğu ortam olması nedeniyle çevreye rahatsızlık vermemesi adına iyi bir ses izolasyonu yapılması gerekir. Hem silahı kullanan , hem de menzil alanındaki diğer üyeleri ve komşu topluluk için gürültüye maruz kalma seviyelerini azaltmaktır. Gürültü azaltma projesinin tanımı başlangıç ​​noktasına bağlıdır. Bu bir kapalı silah menzili mi yoksa bir açık hava silah menzili mi ve kimi gürültüden korumaya çalıştığımız çok önemlidir.

Kapalı Alan Atış Poligonu Ses Yalıtımı

Öncelikle, iç mekan tabanca menzili için herhangi bir ses geçirmezlik girişiminin, işitme koruması ihtiyacını değiştirmeyeceğini unutmamalıdır. İç mekanlarda silahla ateş ederken her zaman kulak koruyucu takmalıdır. Kapalı silah menzili ile başlayalım. Bunlar tipik olarak, silahı kullananın diğer ucundaki bir hedefe doğru ateş ettiği uzun tünellerdir. Aralığı ses geçirmez hale getirme adımları, hem aralık içindeki desibel seviyesi okumaları için hem de alandan taşmak isteyen gürültüyle mücadele etmek için maruz kalma seviyelerini daha da düşürme çabalarıdır.

Açık Alan Atış Poligonu Ses Yalıtımı

Bir dış silah menzili için ses yalıtımı işlemi , Ses Bariyerleri nin hava koşullarına dayanmasını sağlamak için hafif bir yükseltme ile aynı ses bariyeri battaniyelerini hedefleyecektir. Bu dış sınıf ses bariyeri perde sistemleri 25′ boyuna kadar kesilebilir. Asmak için yere monte edilmiş bir yapıya ihtiyaçları vardır, bu nedenle bu gürültü perdelerinin asılması için bir çeşit çit, mevcut duvar sistemi veya iskelet çerçeveleme sistemi yapılmalıdır. Ses battaniyelerinin yoğunluğunun, gürültünün komşulara ulaşmasını engelleyeceğine dikkat edin, bu nedenle battaniyeleri destekleyen yapının, ağırlık başına 1,5 passk’ı desteklemesi gerekecektir.

Kütle Yüklü Vinil

Yoğunluk, ince bir kütle yüklü vinil şeklinde veya kapitone battaniyenin ortasında vinil kaplı bir ses bariyeri battaniye sistemine yükseltme şeklinde monte edilebilir. Her iki durumda da, bu işlemlerin yoğunluğu, eğer uygun şekilde kurulursa, bitişik alanı bir kapalı silah menziline korumak için birleşecektir. Kütle yüklü vinil, bitmiş yüzeyinizin arkasına katmanlanan ince, yoğun bir kauçuktur ve bir kanal sistemi ve bir kontrplak tabakası ile birlikte mevcut yüzeylere kolayca eklenebilir. Ses bariyeri battaniye sistemi, ses sızıntısını önlemek ve gürültüyü odanın içinde tutmak için perdeleri tabanca menzilindeki mevcut duvar veya tavan yüzeylerine gömme montajlamanıza izin veren yükseltmedir.

Ses Bariyerleri , Gürültü Bariyerleri

Bununla birlikte, akustik süngerin , gürültünün boşluktan sızmasını “engellemediği” unutulmamalıdır. Ses panelleri, aksi takdirde tabanca menzilindeki gürültü seviyesi maruziyetini artıracak olan ses dalgası yansımalarının geri tepmesini ortadan kaldırır. Ancak orijinal ses panellerden, çevre duvar ve tavan yüzeylerinden geçebilir ve bitişik odalara taşabilir. Odadan bu enerji transferiyle mücadele etmek için denkleme yoğunluğun dahil edilmesi gerekir. Taşan suyu engellemeyi düşünün, amaç sünger değil kum torbası kullanmaktır. Aynısı ses sızıntısıyla mücadele ederken de geçerlidir, gürültüyü odanın içinde etkili bir şekilde tutmak için çevre duvarlarında ve tavanlarında yoğunluğa ihtiyacınız vardır.

Akustik Sünger

Akustik sünger paneller, bir iç mekan silah menzilinde aşırı gürültü seviyelerini engellemek için en popüler seçenektir. Bu paneller tipik olarak 3” kalınlığında, farklı renklerdedir , A sınıfı yangın sınıfıdır ve farklı ölçü panel bölümlerinde ürün yelpazenize gönderilir. Panelleri, aralığın aşağısındaki arka ve yan duvarlara ve tünelin tavanına yapıştırmanız yeterlidir. Alanı yetersiz işlemediğinizden emin olmak için panel uygulamasını aralığın her iki yanından en az 1/3 oranında aşağı doğru hareket ettirikmelidir. Bu ses panelleri, silah patlamasının etkisini yakalayıp dönüştürmek ve odadaki desibel seviyesi maruziyetini azaltmak ve yankılanmayı önlemek için kullanılır.