Soğutma Grubu Ses İzolasyonu

Soğutma Grubu Ses İzolasyonu

Soğutma Grubu

Chiller olarak bilinen soğutma makineleri ses bariyeri sistemi kullanılarak ses geçişlerini engellenmektedir. Özel ölçülerde üretilen bariyerler sayesinde çalışma alanlara makine seslerinin ulaşması engellenmektedir. Günlük yaşantınız ve iş hayatınızda gürültüye maruz kalmamak adına chiller grubuna ses yalıtımı yapmaktayız.

Soğutma grupları genellikle yoğun bir gürültüye sahip olurlar. Bu nedenle bu tür makinelerle aynı ortamda çalışan kişiler, fiziksel ve psikolojik açıdan olumsuz etkilenir. Üstelik gürültünün verdiği rahatsızlık yanında odaklanmayı imkansız hale getirmesi de ciddi sorunlar oluşturabilir. Bu tür sesli çalışan makineler için soğutma grubu ses izolasyonu yapılmalıdır. Ancak bu işlemin öncelikle makine veya cihazların performansında herhangi bir düşüklük oluşturmadan yapılmalıdır. Bunun yanında verim kaybı oluşturacak veya doğal çalışmasını olumsuz yönde etkileyecek herhangi bir işlem yapılmamalıdır.

Ses İzolasyonu

Bu tür büyük cihazlar için büyük bir gereksinimdir. Çünkü çevreye ciddi bir gürültü yayacaktır. Bu nedenle izolasyon işlemlerinin de itinalı bir şekilde yapılması gerekmektedir. Bu işlemler yapılmadan önce cihazların bulunduğu konuma göre çalışma yürütülmelidir. Bunun yanında bulunduğu bölgenin gürültüden ne derece rahatsız olduğu, çıkardığı sesin şiddeti oldukça önemlidir. Tüm incelemeler yapıldıktan sonra cihaz ve bölgenin durumuna göre izolasyon çalışmaları kolaylıkla yapılabilir.